26 Ekim 2009 Pazartesi

TAPS/ Yeşilköy

Cumartesi günü güzel havayı değerlendirmek için Yeşilköy sahile indik sevgili dysince1985 ile. Karnımızı daha önce doyurduğumuz için sahilde biraz yürümek ve bir şeyler içmek planıyla yola çıktık. Deniz havasını içimize çektikten sonra yorgunluk atmak için daha önceden gözümüze takılan TAPS'i seçtik. Bir çok mecrada hakkında çok olumlu şeyler duyduğumuz mekanı ilk kez denedik.

TAPS'in en önemli özelliği taze bira üretip satması. Biz de bunu merak ettiğimiz için menüden kocaman birer bardak bira seçtik. Fakat istediğimiz biralar gelmedi. Üstüne üstlük istemediğimiz biralar geldi. Strong Ale istedik, Heffenweiser getirdiler. Heffenweiser buğday birasıdır, filtre edilmediği için de açık renkli ve bulanıktır. Oysa ben koyu renkli ve berrak bira sevdiğim için Strong Ale istemiştim. İstediğimiz diğer bira da Vienna Lager idi fakat ne yalan söyleyeyim, gelen bira bir lager için fazlasıyla sert ve acıydı. İstediğimiz diğer biraları da bulamayınca Vienna lager ve Pilsner almak zorunda kaldık. Zaten menüde gözüken 20'den fazla bira çeşidinden sadece 6 tanesi bulunuyormuş. bunların da üç tanesi Pilsner. Yani bizim Efes'imize tad olarak çok yakın. Farklı bir tat bulamadıktan sonra taze bira içmek için TAPS'e gitmenin bir anlamı kalmıyor tabi.

Mekan, geniş bahçesi ve güzel dekorasyonu ile gerçekten etkileyici. Fakat Her zaman olduğu gibi personel kesinlikle çok kalitesiz. Başta da dediğim gibi, müşteriyi salak yerine koyup istemediğimiz birayı kakalamaya çalışabilecek kadar alıklar. Ayrıca müşterinin yanında kakara kikiri yapmaktan da çekinmiyorlar. Kendi günlük muhabbetlerine servis yaparken bile devam ediyorlar. Bu kadar kötü bir servise göre de gerçekten çok pahalı.

Menüde yemeklerin fiyatına şöyle bir göz attımda... Birileriyle iş için falan orada buluşmak zorunda kalmadığım, bu esnada deli gibi aç olmadığım ve hesabı da karşı tarafın ödemediği sürece yemek yiyebileceğimi sanmıyorum. fiyatlar hakkında örnek vermek gerekirse altı adet kızarmış kanat 20 lira üstü bir fiyataydı, yanlış hatırlamıyorsam. Et ve tavuk ızgaralar da 20 - 45 lira aralığında.

Bir çok mekan sahibinin başını yakan en önemli şey personel oluyor genellikle. Konsept güzel, yemekler harika ama personel... Neyse... Çoğu işletmecinin bu konuda hiç suçu yok. Çünkü piyasada bulabilecekleri servis personelinin kalitesi aşağı yukarı belli. Kendi personelini yetiştirmek de bir o kadar zor. Hele hele bir çok mekanın ömrü 2-3 yıl olunca imkansız denebilir.

SÖzü bağlayacak olursak, TAPS Yeşilköy yine de tu kaka edilecek bir yer değil. Paranız varsa, yolunuz düştüyse ve bira içmeyi seviyorsanız deneyin derim. Bu kadar olumsuz eleştiriye rağmen yine de bulunduğu sokaktaki başka bir mekandan çok çok kaliteli. Aynı sokaktaki bu mekan için bekleyiniz.

Afiyet olsun efendim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder